Black Friday och bra presenttips / julklappstips

Året största REA-period är nu precis runt knuten. BLACK FRIDAY! Själva dagen går av stapeln 29 november men väldigt många kör mer än bara en dag. 

Det gör även vi! Vi satsar på att köra BLACK WEEK! Vi kör hela veckan från måndag den 25:e november till och med 2 december. Du har alltså gott om tid att shoppa golftillbehör till extra låga kampanjpriser!

Black Friday har nu för tiden verkligen blivit något större än bara en enda dag. Butikerna började först köra även helgen efter, sen började de köra veckan innan, sen ett par veckor innan och kanske till och med hela månaden! Men lagom är bäst tycker vi.

Vi på Golfprylar har redan från början ett stort fokus på låga priser och vi försöker verkligen att hålla våra ordinarie priser på en så låg och vettig nivå som möjligt. Vi satsar på att erbjuda prismedvetna golfare funktionella saker av bra kvalitet, till bra priser.

MEN, vi vill ju inte missa att ha lite rea på Black Friday ändå. Vi kör kampanj på alla våra produkter, så att du kan handla golfgrejer till extra bra pris. Det är ett bra tillfälle att börja köpa julklappar eller varför inte en present till någon som fyller år.

Presenttips / julklappstips under 100 kr

Om man har en begränsad budget eller har många att handla julklappar och presenter till så vill eller kan man kanske inte lägga allt för mycket på varje paket. Vi har på många sätt och vis de perfekta julklapparna eftersom vi har väldigt många små och smarta golfprylar till låga priser.

Många saker kostar under 100 kr, vilket är perfekt när man vill ge bort något golfigt. Glöm inte heller bort att när BLACK WEEK kommer till Golfprylar så kommer du att kunna köpa dessa saker ännu billigare!

SvartSvart
VitVit
25 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
BlåBlå
RödRöd
29 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
RödRöd
SvartSvart
29 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
Mängdrabatt
29 kr
BlåBlå
RödRöd
29 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

Presenttips för nybörjare

En kategori med produkter som vi har ganska många av är saker som passar till nybörjare och spelare som precis har kommit igång med golfandet. Vi har många artiklar för nybörjare men det går också att finna bra produkter, som en ny spelare kan behöva.

Om du känner någon som har börjat spela golf eller funderar på att börja spela, kan du här hitta många olika bra grejer som varje golfare behöver. Vi har även billiga golfbollar (det går åt ganska många i början) och andra förbrukningsmaterial som peggar etc.

Mängdrabatt
79 kr
Mängdrabatt
79 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
MörkrosaMörkrosa
SvartSvart
59 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan
Mängdrabatt
BlåBlå
BrunBrun
GråGrå
+8
59 kr
Den här produkten har flera varianter. De olika alternativen kan väljas på produktsidan

Roliga gåvor / julklappar

Känner du en golfare med humor? De brukar uppskatta lite roliga produkter. Sådant som kan framkalla ett skratt, som sticker ut eller som andra kanske inte har. 

Det går även att ta in lite mer golf i vardagen genom produkter med golftema, t ex strumpor med golfmotiv eller en trevlig dekorationsskylt.

Vi försöker att inte bara ha praktiska golfprylar för golfspel utan även en del andra saker. Eller produkter som är både praktiska och lite roliga på samma gång.

Om du vill ge bort lite coola eller annorlunda golfprodukter till någon, så kan du slänga en blick på vårt sortiment. Vi har många prisvärda roliga golfprylar.

Små golfaccessoarer är perfekta gåvor

Vad kan vara bättre att ge bort än golftillbehör och trevliga golfgrejer? Visst kan man ge bort ett set med golfklubbor eller en självkörande golfvagn och sådana saker som vi inte säljer (ännu), men det kostar såklart väldigt mycket mer.

Om man vill köpa billiga golfprylar och hitta lite bra, mindre presenter och julklappar, så tycker vi att vår butik faktiskt är en riktig hole in one! Vi har låga priser som standard men även mängdrabatter på många produkter, vilket innebär att du får längre pris om du handlar flera.

Dessutom har vi som sagt nu Black Friday och Black Week som är på gång, där man kan shoppa loss till ännu lägre priser. Enstaka produkter kan ha varit billigare någon gång tidigare men det är i princip bara under Black Friday som vi har rea på hela vårt utbud med golfprodukter!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *